Mladá Boleslav

I. TISKOVÁ ZPRÁVA / I. CONCOURS D´ELEGANCE 2023

I. TISKOVÁ ZPRÁVA / I. CONCOURS D´ELEGANCE 2023

V sobotu 16. 9. 2023 se v Mladé Boleslavi uskuteční první, premiérová výstava ojedinělých, velmi elegantních vozidel, automobilů i motocyklů, hodně z nich s rokem výroby před druhou světovou válkou, tedy dá se opravdu říci, skutečných dochovaných skvostů, které již dávno dávno není možné vidět na našich silnicích …

Concours d'Elegance

Přeloženo z angličtiny - Concours d'Elegance je termín francouzského původu, který znamená „soutěž elegance“ a označuje událost, na které se vystavují a hodnotí prestižní vozy. Pochází z Francie 17. století, kde aristokraté během letních víkendů a prázdnin defilovali koňské povozy v parcích Paříže.

Pořadatelé akce OLDTIMER & YOUNGTIMER BOHEMIA RALLY 2023 ve spolupráci se členy 4RALLY TEAM s.r.o., připravují první ročník této zcela jistě ojedinělé výstavy právě zde, tedy v Mladé Boleslavi, chcete-li to ještě přesněji, na betonové ploše vedle Bondy centra směrem ke Škoda muzeu.

Pro diváky zcela jistě úchvatná podívaná začne v 11 hodin dopoledne a končit bude kolem 17 hodiny. Možná, že přesto, že tyto skvosty již po silnici nejezdí, spíše tedy proto, aby nedošlo k nechtěné kolizi, protože sehnat náhradní díly na opravu je prakticky nemožné, než že by nebyly schopné jízdy, posádky se možná uvolí předvést své miláčky při spanilé jízdě elegance po boleslavské tangentě, protože ta bude v sobotu 16.9.2023 pro tyto účely uzavřena (do Bondy centra se dostanete od třídy Václava Klementa). A i kdyby ne, tak je budete mít naproti Škoda muzeu u Bondy centra jako na dlani.

Jak to tak vypadá, pořadatelé do toho pořádně šlápli a dávají tak Mladé Boleslavi opravdu punc města automobilů.

Oldtimer Bohemia Rally, tedy mistrovství Světa veteránů, Youngtimer Bohemia Rally, Setkání osobností motorsportu a teď ještě Concours d´Elegance, no bude se na co dívat, tak se přijďte podívat, jste srdečně zváni. Vstupné na výstavu se neplatí. Pokud Vás toto vše zajímá, sledujte web, www.oldtimerrally.cz a nebo sociální sítě a také poslouchejte rádio Signál, protože pořadatelé připravují soutěž o několik vstupenek na Setkání osobností motorsportu a také na slavnostní večer vyhlášení celé rally, protože jinak je sál již zcela zaplněn.

Za pořadatele Michal Kopecký

KLUB HISTORICKÝCH VOZIDEL MLADÁ BOLESLAV

Jana Palacha 1025

293 01 Mladá Boleslav III

e-mail: khvmb@seznam.cz

web: www.khvmb.cz www.oldtimerrally.cz

Zpět